nekogyaru
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Japanese Fahion Magazine + Creation = NekoGyaru :)
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sweet Lolita

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
XminT
Moderator
XminT


Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/07/2011

Sweet Lolita  Empty
MesajSubiect: Sweet Lolita    Sweet Lolita  Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 3:54 am

Sweet Lolita  Tumblr_lo7dpicZoI1qftauao1_400



Sweet Lolita, cunoscut si ca ama-loli (甘ロリ ama rori), este influentat de stilurile Rococo la fel ca si de imbracamintea Victoriana si Edwaerdiana. Focusandu-se pe aspectele fantastice si copilaresti ale lolita, stilul Sweet Lolita adapteaza formatul basic lolita si foloseste culori si accesorii mai deschise in design.

Machiajul folosit in Sweet Lolita este comun si printre celelalte stiluri lolita. Stilurile de machiaj Pink, peach si pearl sunt considerate extrem de "sweet" si sunt folosite de cei mai multi adepti ai stilului.

Costumele contin teme pastelate, modelele cu fructe ( capsuni, cirese sau orice alt tip de fruct dulce ), flori ( trandafiri, iasomie, crini, flori de cires ), dantela, fuditele, temele cu animale ( pisici, iepurasi, catei ) si panglicile sunt folosite pentru a accentua partea draguta a costumului.

Teme populare ale Sweet lolita sunt referinte la Alice in Tara Minunilor, dulciuri si basme clasice.
Bentitele,bonetele si fundele sunt accesorii de par populare in look-ul Sweet Lolita.
Gentile si posetele au de obicei un design de printesa, avand foarte des forme de capsuni,coronite, inimi si animale de plus.

Exemple de marci Sweet Lolita sunt Angelic Pretty, Baby, The Stars Shine Bright and Metamorphose temps de fille. Emily Temple cute, Jane Marple si MILK.
Sus In jos
Hime Lavulin
Admin
Hime Lavulin


Varsator Tigru
Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/07/2011
Varsta : 26

Sweet Lolita  Empty
MesajSubiect: Re: Sweet Lolita    Sweet Lolita  Icon_minitimeMar Iul 12, 2011 4:04 am

Imi place mult Sweet Lolita! Este stilul meu. cat
Sus In jos
https://nekogyaru.forumgratuit.ro
 
Sweet Lolita
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
nekogyaru :: *ファッション* :: Lolita-
Mergi direct la: